Blog > Komentarze do wpisu

Wszystkiego po trochu

Jak tylko pogoda się zmienia zmienia się również mój dostęp do internetu. Albo go nie ma albo jest wolny jak ślimak na urlopie.Dzisiaj pomimo wiatru sprawuje się nawet nieźle, o dziwo. Korzystam z okazji.
Proszono mnie o instrukcję na szalik różyczkowy. Proszę bardzo oto schemat, z którego korzystałam


Długo patrzyłam na literki i jedyną zrozumiałą dla mnie rzeczą była liczba 72. Wiec zaczęłam od 72 oczek łańcuszka i zrobiłam kolejnym rządzie prawie tak jak na schemacie. Tylko z racji mojego gapiostwa, nie zwróciłam uwagi że w co piątym powinny być słupki podwójnie nawijane przedzielone oczkiem łańcuszka. Leciałam cały czas samymi słupkami. Z drugiego rzędu zrezygnowałam w ogóle.
Powstało takie coś
Zwinęłam jak różyczkę, od spodu przyszyłam i gotowe, jedna róża do szalika już jest, trzeba ich około 25Ja użyłam nitki dalia, 303/100g szydełko 3,5. I jak dla mnie ta grubość włóczki do tego nadaje się jak ulał. Z cieńszego kotka nie miała róża takiego efektu.
Mam nadzieje że skorzystacie, miłego szydełkowania życzę.

Z życia kota
W czasie deszczu dzieci się nudzą koty są zachwycone.Ja zresztą też, bo Maniek wyjątkowo siedział spokojnie a nie buszował po domu.

******
I słoiczkowy TUSAL
Pamietałam lecz się dostać jak nie miałam.

poniedziałek, 28 listopada 2011, wredula

Polecane wpisy

Komentarze
2011/12/04 22:48:59
Wredulo, bardzo dziękuję za instrukcje do różanego szalika, na pewno go sobie zrobię , Twój na wymiankę wyszedł pięknie.
-
2011/12/06 17:04:08
Bardzo się cieszę że skorzystasz z wzoru. Szalik na pewno będzie piękny. Pozdrawiam serdecznie
PustaMiska - akcja charytatywna


Urszula Jarocka

Utwórz swoją wizytówkęlosowanie 01.09